Ljubljana, 3. 3. 2018

ZDRAVJE OTROK V VRTCU

V vrtcu spodbujamo zdrav način življenja za otroke in zaposlene, zato skrbimo za čisto in zdravo okolje, v katerem bivamo. Vse starše prosimo, da vrtec vedno obiskuje zgolj zdrav otrok; otroci so v vrtcu del socialnega okolja, med seboj se družijo, se drug drugega dotikajo in prenos najrazličnejših bolezni je praktično neizogiben. S tem ne boste v pomoč le svojemu otroku, ki se bolan v vrtcu ne bo počutil dobro, ampak tudi drugim staršem, otrokom in nazadnje tudi vzgojiteljicam, saj tako v vrtcih ne bo bolnih otrok.

 

V vrtec NE pripeljite otroka, ki ima:

  • povišano telesno temperaturo oziroma je imel povišano temperaturo v zadnjih 24 urah;
  • je v zadnjih 48 urah bruhal ali je imel drisko razen, če je zdravnik že potrdil, da vzroki niso infekcijski;
  • če ima izpuščaj z ali brez vročine, razen če je zdravnik potrdil, da izpuščaj ni infekcijski;
  • gnojni izcedek iz noska s kašljanjem in kihanjem, oteženo dihanje;
  • gnojno vnetje oči;
  • gnojno vnetje grla ali razjede v grlu;
  • gnojno vnetje kože ali razjede na koži,

 

Otrokom v vrtcu NE dajemo zdravil, zato naj otrok v času uživanja zdravil ostane doma, saj je to tudi čas, ko ima otrok oslabljen imunski sistem in je bolj dovzeten za bolezni.

 

V primeru pojava bolezni v vrtcu, vas bodo iz vrtca poklicali in prosili, da kar najhitreje pridete po otroka, česar se starši držite in varujte zdravje svojega otroka, drugih otrok v vrtcu ter kolektiva, ki za otroke skrbi. V primeru, da se v vrtcu pojavi nalezljiva bolezen, boste starši o tem obveščeni na oglasni deski skupine oziroma v primeru težje bolezni kar pisno oziroma po telefonu.

 

Če v vrtec pripeljete bolnega otroka, ga lahko vrtec ob prihodu zavrne zaradi varovanja zdravja celotne skupine otrok, zato v vrtec bolnega otroka ne vozite, vzgojiteljice pa le razumite, saj je varovanje zdravja otrok ne le njihova naloga, temveč tudi dolžnost!  


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov