Ljubljana, 1. 3. 2018

V PRIPRAVO HRANE VKLJUČITE TUDI OTROKA

Otroci zelo radi sodelujejo z odraslimi pri vsakodnevnih aktivnostih, opravljajo določene zadolžitve in naloge ter dosežejo cilj, tudi pri prehrani. Z otrokom se pogovarjajte o hrani in ga vključite v pripravo, saj bo tako njegovo zanimanje za nove jedi raslo, pojedel pa jih bo s ponosom. Ob pripravi mu ne pozabite dati različnih sestavin na pokušino. Otroci tako spoznavajo različna živila, jih vonjajo, tipajo in poskušajo ter zmešajo v jed, ki jo pojedo z veseljem, ker so jo pomagali pripraviti.

 

Kot odrasli so tudi otroci vizualna bitja, zato poskrbite, da bo priprava privlačna tudi vizualno; barvit, zanimiv in zabaven ne le za pripravo temveč tudi za pojesti.

 

Kadar otroka vključite v pripravo hrane, ne pozabite na higieno – pred začetkom priprave si z otrokom temeljito umijte roke in pobrišite mizo, vendar pa v času priprave otroku pustite, da prosto pomaga in njegove pozornosti ne odvračajte s pretirano skrbjo za čistočo in higieno; po pripravi se roke opere, tla posesa in mizo pobriše, veselje ob pripravi pa je nepopisno.      

 

Otroke v vrtcu radi vključimo v pripravo malico. Nekaj hitrih predlogov za malico:

  • Korenčkove kroglice
  • Kokosove kroglice
  • Žitne ploščice
  • Sadna solata
  • Sadne lučke

kuhajte-z-otroki

 


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov