Ljubljana, 15. 2. 2018

USTVARJANJE ZA VSAK DAN: SLANO TESTO

Slano testo je domača različica plastelina. Pripravljen je zelo enostavno in hitro, tako da ga lahko pripravite kar skupaj z otrokom; tako priprava postane del igre in zabave. Tudi če kakšen košček plastelina zaide v usta, so sestavine nestrupene. 

 

Kaj potrebujete:

  • 1 skodelica vode
  • 2 skodelici moke
  • 1 skodelica soli
  • 1 žlica olja

 

Sestavine zmešate in mešate, dokler ne dobite enotne mase. Po želji lahko v slano testo dodate barvo ali celo bleščice, če vas ne moti, da bo kakšna verjetno zašla iz ustvarjane mize.

 

slano-testo1

 

Otroci lahko testo tipajo, mečkajo, gnetejo, valjajo, režejo in izrezujejo oblike z modelčki. Če slano testo po uporabi spravite v zaprto posodo ali vrečko in ga pospravite v hladilnik, ga lahko ponovno uporabite ali pa ga posušite; naredite lahko obeske ali kroglice za nakit, okraske in podobno … če želite pohiteti s sušenjem, lahko slano testo postavite tudi v pečico, za 30 minut na 100°C.

 


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov