Ljubljana, 13. 1. 2018

SENZORIČNA MIZA

Za razvoj dojenčka in malčka je zelo pomembna senzorična igra, ki spodbuja otroka h koriščenju več čutil hkrati. Malčki se s senzoričnimi informacijami učijo in razvijajo mišljenje, fino in grobo motoriko, govor ter čustveni in socialni razvoj. Zaradi tega starši in vzgojitelji izbiramo senzorične in didaktične igrače.  

 

Večkrat smo že slišali za izraz senzorična pot, senzorična škatla ali senzorična knjiga, v Mini vrtcu pa smo za otroke naredili senzorični prt. Tako je namreč na voljo za igro skupine otrok; uporabili smo različne pripomočke in materiale, ki smo jih našli med ustvarjalnim materialom za otroke in pripravili pravo poslastico za igro.

 

senzoricna miza

 

12729162_1681250945465921_8165079467080229340_n

 

Podobno lahko zlahka ustvarite tudi doma, če le imate nižjo mizo, na katero lahko senzorični prt privežete, da se ne premika.

 

Kaj potrebujemo:

  • večji kos blaga
  • gumbe
  • zadrge
  • vrvice in trakove
  • ježke
  • okraske po želji

 

Naj vas ne skrbi, če niste vešči na šivalnem stroju, saj lahko senzorične delčke tudi prilepite z lepilno pištolo, uporabite pa lahko vse kar vam pride pod roke, zato kar pogumno z izdelavo 🙂


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov