Ljubljana, 6. 11. 2020

NUJNO VARSTVO V MINI VRTCU

Vlada RS je zaradi poslabšanja epidemioloških razmer v državi v četrtek, 22.10.2020 sprejela odločitev, da se vzgojno-izobraževalni zavodi s ponedeljkom, 26.10.2020 zaprejo. Prepoved zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja določa Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih, sprejet v petek, 23.10.2020, s pričetkom veljavnosti v ponedeljek, 26.10.2020.

 

 

Skladno z odločitvijo vlade RS bo vrtec v obdobju od 26.10.2020 do preklica zaprt zaradi preprečitve nadaljnjega širjenja virusa SARS CoV-2, organizirano bo zgolj nujno varstvo za starše, ki predložijo:

 

– pisno izjavo vsakega od staršev, da potrebujete nujno varstvo za svojega otroka, ker morate po nalogu delodajalca opravljati svoje delo tudi v času zaprtja, ne morete pa zagotoviti varstva otroka na drug način. 

 

– potrdilo delodajalca vsakega od staršev, da ste zaposleni in da morate po nalogu delodajalca tudi v času zaprtja vrtcev še naprej opravljati svoje delo.

 

– izjavo, da je bil otrok v 14 dneh pred vstopom v vrtec zdrav in ni bil v stiku z osebo, pri kateri je bila potrjena okužba s SARS-COV-2 (COVID-19)

 

 

Na podlagi tretje alineje 2. člena Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter Univerzah in samostojnih visokošolskih zavod (Uradni list RS, št. 152/20) in 51. člena Statuta Mestne občine Ljubljana (Uradni list št. 24/16 – uradno prečiščeno besedilo) je Mini vrtec pridobil soglasje župana Mestne Občine Ljubljana za odprtje nujnega varstva: Sklep o zagotovitvi nujnega varstva za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način

 

Nujno varstvo v Mini vrtcu bo potekalo v skrajšanem delovnem času od 8.00 do 16.00 ure.

 

Mini vrtec

 

 ©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov