Ljubljana, 5. 1. 2018

NAREDITE SVOJ HRANILNIK

Začelo se je novo leto, ki ga lahko izkoristite, da otroke spodbudite k varčnosti in jih naučite ravnati z denarjem. Otroci namreč zelo hitro dojamejo pomen denarja in varčevanja, zato je hranilnik lep začetek. 

Za doma izdelan hranilnik  potrebujete:

 

  • Škatlo s pokrovom po želji
  • Nož
  • Lepilo
  • Blago
  • Volna
  • Okraski

 

Škatlo lahko najverjetneje najdete kar doma: prazna posoda od kave, škatla od začimb ali škatlica od keksov in podobno. Ko ste izbrali škatlo s pokrovom, vanj na vrhu z ostrim nožem izrežite luknjo, skozi katero bo otrok metal kovance, da bo navadna škatla lahko postala hranilnik. Škatlo nato namažite z lepilom in jo skupaj z otrokom okrasite: polepite jo z blagom, da prekrijete njeno prvotno obliko, in okrasite z volno, vrvicami, papirjem in podobno po želji otroka. To bo namreč njegov hranilnik, zato mu pustite proste roke pri ustvarjanju.

 

hranilnik

 

 


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov