Ljubljana, 20. 3. 2019

NAREDI SAM: SESTAVLJANKE

Otroci uživajo v raziskovanju in reševanju miselnih problemov, kar jim predstavlja veselje. Za spodbujanje otrokovih miselnih funkcij so dobre predvsem »konstrukcijske igre«. Takšne, ki jih imate sigurno doma prav vsi starši, so kocke in sestavljanke.

 

Sestavljanje pozitivno vpliva na otrokov razvoj, tako na fizični kot kognitivni ravni:

  • Fizične sposobnosti – razvoj koordinacije oko-roka in  razvoj fine motorike, ko otrok drži košček sestavljanke s palcem in kazalcem ter išče pravilno mesto za postavitev
  • Kognitivne sposobnosti – se razvijajo, ko otrok razmišlja o tem, kako sestaviti sestavljanko in rešuje težave – prepoznavanje oblik koščkov sestavljanke, spomin, kje se kakšen košček nahaja, ko ga bo potreboval
  • Čustvene sposobnosti – se razvijajo, ko se mora otrok osredotočiti na sestavljanko, biti potrpežljiv in vztrajen, da sestavljanko reši.  
  • Ob pomoči starša ali prijatelja otrok razvija tudi družbene sposobnosti, ko igra v skupini, se uči komunikacije in sodelovanja

 

Sestavljanke pa vam ni potrebno kupiti, naredite jo lahko sami.

  1. Na spletu zlahka najdete najrazličnejše slike, ki bodo otroka pritegnile – na primer otroku najljubše živali ali risanih junakov, ki jih natisnite, razrežite na želeno število delov, da bo otrok sestavljanko lahko sestavil, posamezne koščke plastificirate in sestavljanka je pripravljena.
  2. Uporabite lahko tudi sliko, ki ste jo narisali sami ali pa jo je narisal otrok sam.

sestavljanke za otroke

 

sestavljanka živali


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov