Ljubljana, 10. 2. 2018

NAREDI SAM: PUSTNE KOŠARE

Najbolj norčav mesec pusta je mesec, ki ga navadno posvetimo izbiranju in izdelavi kostumov, pozabimo pa na košaro, v katero bodo otroci lahko nabirali pustne dobrote od vrat do vrat. Na pravljično-ustvarjalni delavnici v Mini vrtcu smo z otroki izdelali unikatne pustne košare, da bomo šli lažje potrkati od vrat do vrat. 

 

Kaj potrebujete:

  • kartonski papir
  • volna
  • blago
  • škarje
  • lepilo

 

Iz kartona izrežite krog, v katerega zarežite zareze, da dobite rožico. Med zareze po želji napeljite različne vrste (debeline in barve) volne, da dobite trdno dno košare, nato pa se lotite dela z blagom. Doma pobrskajte za ostanke blaga, stara oblačila in podobno, kar zrežite na majhne delčke in z otrokom po želji polepite na rob košare – naj bo čim bolj barvasto 🙂 Pred obdelavo košare z blagom ali pa potem, deluje v vsakem primeru, v košaro napeljite tudi ročaj, ki ga na rob enostavno zapnete kar s spenjačem. 

 

pustne-kosare

 

Tudi ročaj lahko ovijete v volno ali blago, da bo bolj mehko za prijeti, pred odhodom v maškare pa ne pozabite košare preizkusiti – napolnite jo s kakšno dobroto že doma, da vidite, če ste košaro dobro sestavili … mi smo uporabili kar slastne krofe 🙂

 

20180203_183441

 

 

 


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov