Ljubljana, 18. 3. 2018

NAREDI SAM: PTIČJA HIŠICA

Pred nami je pomlad in sezona, ko se ptički vračajo na naše vrtove in igrišča, hrane pa še ni na pretek. z otroki lahko zelo enostavno naredite ptičjo hišico, uporabite pa kar odpadno embalažo.

 

Kaj potrebujete:

  • Prazno embalažo (od mleka, soka ali podobno, oblika ni najbolj pomembna) 
  • Škarje
  • Čopič
  • Barvo
  • Okraske
  • Vrvica

 

Embalažo najprej zelo dobro operite, nato pa v vrh napravite luknjico, ki bo služila za obešanje hišice z vrvico. V embalažo izrežite luknjo, ki bo predstavljala vhod za ptičke, nato pa hišico pobarvajte in okrasite po želji otrok – lahko jo le porišete, ali pa tudi polepite z različnimi izrezki iz barvnega papirja, nalepkami ali celo z blagom. Umažite si roke in uživajte v ustvarjanju. Ko je hišica izdelana, jo napolnite s semeni in jo obesite na drevo.

 

pticja-hisica

 

Ptičjo hišico postavite na mesto, kamor naravni sovražniki, nimajo dostopa, poleg tega pa naj bo zavarovana pred neposrednim vetrom in soncem, predvsem pa jo postavite na vidno mesto za opazovanje 🙂


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov