Ljubljana, 27. 1. 2018

ENOSTAVNI EKSPERIMENTI ZA OTROKE

Eksperimenti so za otroke dober način spoznavanja naravoslovja in ker so zelo zabavni dlje ostanejo v glavi 🙂 V vrtcu smo se malo pozabavali z materiali in pripravili enostaven eksperiment za otroke: Domači vulkan.

 

Otroke smo najprej usmerili k oblikovanju vulkana, ki smo ga izdelali iz slanega testa. Za slano testo potrebujete:

  • 1 skodelica vode
  • 2 skodelici moke
  • 1 skodelica soli
  • 1 šlica rastlinskega olja

 

Za pripravo vulkana smo nadalje uporabili:

  • Kozarec
  • Kis
  • Soda bikarbona ali pecilni prašek

 

Slano testo smo oblikovali okoli kozarca, da je imel več volumna in pravo obliko vulkana, na vrhu pa smo pustili dovolj veliko odprtino za nadaljnje sestavine; v vulkan smo najprej vlili barvo, nato kis do polovice kozarca, nazadnje pa smo skupaj z otroki dodali zvrhano žlico sode bikarbone in še isti trenutek se je zabava začela; vulkan je začel bruhati peno oziroma lavo v barvi, ki ste jo dodali kisu. 

 

Nad eksperimentom so bili vsi otroci v vrtcu navdušeni, tako je je promocija naravoslovja med malimi radovedneži uspela. 

 

eksperiment-za-otroke

 

P.S. Ne pozabite pod vulkan položiti krožnika ali kar pladnja, kamor bo tekla vroča lava.

 


BLOG

©2024 Mini Vrtec | Nastavitve piškotkov